Černobor 13,5 - Bouře

Letošní, čtrnáctý ročník byl bohužel pro pandemii zrušen. Nabízíme náhradní víkendovou akci v termínu 20. - 23.8.2020., tedy jakýsi Černobor s pořadovým číslem 13,5 a podtitulem Bouře.

Akce je určena pro dívky a chlapce ve věku 11-18 let. Pravidla akce a požadavky na vybavení stejně jako další organizační pokyny budou k dispozici během června.

Akce je organizována pod záštitou DDM Praha 10 - Dům UM. Detaily k táboru a přihlašování najdete ZDE.

Opět jedeme na Hájovnu Eustach (podívejte se na MAPU)

Těšíme se na vás ;)

Intro

Dokud se žilo v dostatku, bylo v Osadě dobře. Páni se sice občas svářili, ale nakonec je vidina bohatství z těžby jantaru vždy svedla k jednomu stolu a nějak se domluvili. Letos na jaře se ale příjmy začali povážlivě tenčit. A to nebyla jediná zlá zpráva. Ve Vrangenu se dál šířilo korbelitské povstání, a k tomu se přidalo katastrofální sucho. Poljanu zase smetly povodně a k tomu se hanzovními městy prohnala jako vichřice morová rána. Celý svět se ocitl v bouři.

Poljanský velkokníže Mikuláš III. Kazimír už nadobro ztratil se správou Pozharských trpělivost a nařídil, že se černohorské léno připojí definitvně k matičce Poljaně – ohněm a mečem, bude-li třeba. Hejtman Draczewski se ochotně a bez meškání vydal na pochod. A nebyl sám, v oblasti byly spatřeny houfce baronky von Rammwald, výprava řádu Svatého Světla, skupiny Kapitulních rytířů i zfanatizovaná korbelitská horda.

Nikdo ale neví, co bylo dál. Těch nemnoho, kteří se toho léta z Osady vrátili, tvrdili všechno možné. Někdo říká, že všechny zachvátil mor, který někdo přinesl z Orlenburku. Jiný zase mluvil o tom, že se v Osadě otevřela jáma do pekel a všechny spolkla. Další zase trousili mezi řečí, že stejně za všechno mohou elfové. Objevily se zprávy o domorodcích, kteří se vyrojili z lesa a ve spánku všechny povraždili nebo o tom, že Bohyně smetla všechny hříšníky z povrchu zemského. Všechny zkazky mají ale jedno společné - v okolí Osady zůstalo spoustu bohatství a cenností, pro které si stačí jenom přijít. A tak zatímco krkavci hodují na mršinách, k Osadě se blíží jejich další chod - pestrá směsice dobrodruhů, zločinců a jiných podivných existencí, kteří se rozhodli, že bohatství Osady nenechají jen tak ladem. A za nimi se na obzoru kupí temná mračna, protože Bouře ještě neskončila.